Meist

Isetervenejate kogukond-õppekeskkond on samm isevastutava ja iseterveneva ühiskonna suunas. Loome tulevikku, milles on loomulik olla terve ja õnnelik, säilitades harmoonilise suhte oma kehaga. Isetervenev ühiskond aitab vähendada ka meditsiinisüsteemi koormust ja üleüldist hirmu, tänu millele saame olla vabad ning ühenduses oma lähedastega. Usume, et inimeste teadlikkuse kasv paneb aluse uuele tervisesüsteemile, mis vaatab inimest kui tervikut ning millel on isetervenemist soodustav roll.

Isetervenejad saavad kokku nii inspireerivas Facebooki grupis kui ka piknikutel, et toetada üksteise tervenemisteekonda ning jagada tervenemislugusid. Lisaks kirjutame tervisealaseid artikleid ja teeme koolitusi nii toitumise, une, eeterlike õlide kui ka muudel terviseteemadel.

Meid ühendab huvi taime- ja toortoidu vastu, sest see on meie keha suurel määral toetanud, kuid oleme avatud kõikide erinevate elustiilide suhtes ning teadvustame, et igal inimesel on unikaalne tee. Kokkuvõttes on oluline, et oleme terved ja õnnelikud. Kui Sul on rääkida mõni tervenemislugu, siis jaga seda meie kogukonnaga, et nendest kogemustest õppida saaksime!

Madis Mark

Minu terviseteekond sai alguse 9-aastaselt, kui õnnetuse tagajärjel ratastooli sattusin ning sagedasti haiglates ja rehabilitatsioonikeskustes viibisin. Mäletan, kui palju hirmu tekitas see, et mul polnud kontrolli selle üle, mis minuga juhtus või mida arstid otsustasid. Seitse operatsiooni, ravimite (sh antibiootikumide) pidev tarvitamine – see kõik tundus paratamatu ja iseenesest progresseeruv. Alles siis, kui 16-aastaselt depressioonist ja ohvrirollist välja tulin, hakkasin elu eest ise vastutama ning uusi võimalusi nägema. Tekkis huvi tervisliku toitumise ja jõutrenni vastu, muutusin sotsiaalsemaks, õppisin tasahaaval enda keha armastama ja olema õnnelik praeguses hetkes. Loobusin ka ravimitest ning panin üllatavalt tähele, et ma ei jäänud enam nii tihti haigeks. 

Minu viimane suurem kokkupuude meditsiiniga oli 19-aastaselt kogetud skolioosioperatsioon, mille tagajärjel vähenes usaldus meditsiini vastu ning hakkasin veel vastutustundlikumalt enda tervise eest hoolitsema. Mõnda aega hiljem avastasin taime- ja toortoidu, mis muutis mu maailma ning aitas vabaneda erinevatest kroonilistest terviseprobleemidest, mida normaalsuseks pidasin. Hakkasin uskuma, et kõigest on võimalik terveneda, kui vaid lahendused üles leida ja piisavalt järjepidev olla. Tänasel päeval olen coach ja toitumisnõustaja, et toetada ka teiste tervenemisteekonda.

Jaanika Savolainen

Olen toortoitumise teekonda käinud 10 aastat ja see on olnud üks vägev enesearmastuse, avanemise ja tervenemise teekond. Sellest on saanud minu elustiil, mida suurima rõõmuga jagan ka teistega. Pean oluliseks lisaks toitumisele liikumist, hingamist, loodusega kooskõlas elamist, oma toidu kasvatamist permakultuuri põhimõtete järgi ja kogukondlikku eluviisi. Seda kõike olen ma praktiseerinud ökokogukonnas Mõisamaal. Igapäevaselt töötan tegevusterapeudina, eriliste inimestega koostööd olen teinud üle 20 aasta. Viimased 2 aastat olen teinud toortoidu praktilisi õpitubasid loovkokkamise nime all ja pakkunud inimestele ka personaalset kogemusnõustamist. Lisaks olen avastanud ja saanud palju kogemusi helide tervendavast maailmast. Eelmise aasta suvest olen hakanud pakkuma inimestele tervendavaid helirännakuid nii toortoidu paituse kui eeterlike õlide toetusega. Emotsionaalse poole pealt olen saanud suurt toetust kvaliteetsetest ja õiglase hinnaga eeterlikest õlidest. Minu suureks hobiks ja armastuseks on kudumine, viimastel aastatel peamiselt pitskudumid. Mulle meeldib kombineerida oma kodumaa kultuuri teiste vägevate maade traditsioonidega. Olen hakanud Haapsalu salle kuduma mantraid lauldes/kuulates. Nagu näha olen väga mitmekülgne ja eriliselt osav, nagu ütleb ka minu ettevõte Eriliselt Osav OÜ. Oma isikliku kogemus põhjal olen oma ellu integreerinud loodusega kooskõlas elamise, toortoidu, ülemhelid ja eetervõlurid – need kõik loovad kergusega ruumi, kus isetervenemine on võimalik.

Juta Kokk

Tunnen tõsist huvi terviseteemade vastu. 12 tagasi muutsin oluliselt oma toitumist ja tundsin märgatavaid positiivseid muutusi oma tervises. Olen Tervisekoolis toitumisnõustaja lõppjärgus. Eeterlike õlideni tõi mind 4 aastat tagasi imeline kogemus. Sain oma peapingele kohest leevendust ja see tekitas tõsist huvi. Esimesele kogemusele on järgnenud kümneid üllatavaid lugusid. Oman doTerra eeterlike õlide nõustaja tunnistust. Tutvustan õlisid, õpetan neid kasutama ning pakun AromaTouch tehnikas õlide puudutust seljale ja taldadele. 

Eliina Tammehoid

Minu terviseteadlikkus hakkas tasapisi kasvama umbes 10 aastat tagasi. Pisut irooniline on see, et lõpetasin vaid paar aastat enne seda kõrgkooli meedikuna, aga minu nägemus tervise hoidmisest ei läinud paraku koolis ja medasutustes õpituga täiel määral kokku juba toona. Töötasin siiski 10kond aastat meditsiinis erinevatel ametikohtadel, kuniks mõned aastad tagasi otsustasin teha kannapöörde ja oma ametist täielikult loobuda. Eks minu arusaamised tervise hoidmisest muutusid aja jooksul ka olude sunnil, kui endal või pereliikmetel olid tervisemured, mille juures tavameditsiinist abi ei saanud ja seda tuli otsida mujalt. Teadvustasin ja võtsin järjest rohkem vastutust iseenda tervise eest. Lisaks otsustasin end ka loodusraviga täiendada ning lõpetasin pärimusmeditsiini eriala, 2015.a lõin isikliku ettevõtte OÜ Väekas ja selle alt pakun tänaseni erinevaid loodusteraapiaid. 4 aastat tagasi, enneaegse lapse sünniga seoses, tulid tervise teemad minu juurde järjest uue koha pealt ja eks me õpi ju terve elu. 8 aastat maal elanuna on tervise teemad viinud mind arusaamiseni ka sellest, et inimene ei ole nn eraldiseisev objekt. Ta on ikka täiesti sünergias looduse ja ümbritsevaga – seetõttu õpin ma iga aastaga järjest juurde ka seda, et näiteks toidulaual ei piisa sellest, kui see on ainult mürgivaba (ka mahedana kasvatatud, aga monokultuuridena viljeletud taimed võivad maad kurnata, nende mikrokultuurid ja toitainete sisaldus ei pruugi olla meie toidulaua jaoks piisavad). Seetõttu paeluvad mind igapäevaelus loodusravi, permakultuur (enda perele toidu kasvatamine tervislikult ja terviklikult, st ka maale midagi tagasi andes), inimese energeetika (eeterlikud õlid, homöopaatia, välismaailm kui sisemaailma peegeldus, mineviku mõtte- ja käitumismustrite muutmine, sõnade vägi jms).

Mida pakume?

Individuaalse tervenemise toetamiseks pakume tervisecoachingut, toitumis- ja kogemusnõustamist, heliteraapiat ja erinevaid massaaže.